Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 444 72 21

Asgari ücret 1 Ocak 2023'te bu kadar olacak! Yeni asgari ücrette bunu kimse beklemiyordu! Şimdi açıklandı!

Anasayfa Haber ve Duyurular Asgari ücret 1 Ocak 2023'te bu kadar olacak! Yeni asgari ücrette bunu kimse beklemiyordu! Şimdi açıklandı!
Sevdiklerinizle Paylaşın

Asgari ücret 1 Ocak 2023'te bu kadar olacak! Yeni asgari ücrette bunu kimse beklemiyordu! Şimdi açıklandı!

Asgari ücrete ne kadar zam yapılacağı en büyük araştırma konusu olmuşken, çok dikkat gelişme yaşandı. Analistler asgari ücret zammıyla alakalı flaş gelişme duyurdu. İşte 1 Ocak 2023 asgari ücret...

Asgari ücretli vatandaşlar, asgari ücretten gelecek güzel haberlere bel bağladı. Vatandaşlar 1 Ocak 2023'te geçerli olacak asgari ücret rakamını heyecanla bekliyor. Vatandaşların beklediği flaş haber sonunda geldi! Asgari ücretle ilgili şok edici bir gelişme yaşandı. 

Temmuz ayında gelen ara zammın sonrası hem çalışanların hem emeklilerin hem de memurların gözü kulağı 2023 Ocak zammına dönerken Temmuz ayından ocak ayına kadar geçen 6 ayı baz alarak zam alacak olan bu kesimler için tahmini zam rakamları ise, hükümetin Orta Vadeli Program hedeflerinden geldiğine dikkat çekildi.

ZAM BEKLEYİŞİ BAŞLADI

Enflasyonun artışa geçmesi ile birlikte, bu yıl ara zam alan tek grup kamu çalışanları ve kamudan emekli olan vatandaşlar olmadığı hatırlatıldı. Bu vatandaşlara ek olarak SSK ve Bağ-Kur emeklileri gibi ara zamdan asgari ücretli çalışanların da yararlandığının altı çizildi. Asgari ücretli çalışanlar ise, değerleme oranında zam alarak, net 5 bin 500 TL ücrete kavuşurken Aralık ayının yaklaşmasıyla birlikte Türkiye’de yaklaşık 14 milyon emekli, 5 milyon kamu çalışanı ve 8 milyondan fazla asgari ücretli çalışan için zam bekleyişi başladı.

ENFLASYON FARKI YÜZDE 12

En düşük emekli maaşının asgari ücret kadar olmasını istediklerini söyleyen SSK ve Bağ-Kur emeklileri ve toplu sözleşmeden gelecek olan yüzde 8’lik zammın üzerine enflasyon farkı zammı alacak olan memur ve memur emeklileri için ocak zammı yavaş yavaş ortaya belli olmaya başladığı vurgulanarak Orta Vadeli Program’daki yıl sonu beklentisi verilerine göre, SSK ve Bağ-Kur emeklileri içine 6 aylık artışın yüzde 20 civarında olması beklendiği bildirildi. Bu noktada enflasyon farkının ise yüzde 12 olacağı da iddialar arasında yerini aldı.

1 OCAK 2023'DE ASGARİ ÜCRET 7 BİN 500 TL

Memur ve memur emeklileri ile SSK ve Bağ-Kur emeklileri kadar ocak zammını merakla takip eden bir diğer kesim ise, asgari ücretli çalışanlar olduğu yinelenerek Orta Vadeli Program hedefi göz önüne getirildiğinde ortalama bir zamma ulaşan asgari ücretin ocak ayı itibariyle ulaşması beklenen net tutarı ise, en az 7 bin 500 lira olarak görüldüğü belirtildi.
Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 444 72 21

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.