Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 444 72 21

Fırtına değil kasırga geliyor! Taş üstünde taş kalmayacak! Dolar yarından sonra böyle olacak

Anasayfa Haber ve Duyurular Fırtına değil kasırga geliyor! Taş üstünde taş kalmayacak! Dolar yarından sonra böyle olacak
Sevdiklerinizle Paylaşın

Fırtına değil kasırga geliyor! Taş üstünde taş kalmayacak! Dolar yarından sonra böyle olacak

Dolar ve euro uzun zaman sonra Türk Lirası karşısında 18 TL seviyelerine geldi. ABD faiz kararından sonra tüm gözler güçlenen dolara çevrilmişken Türkiye'de dolar kurunda fırtına değil kasırga yaratacak açıklama geldi.

Dün tüm gözler ABD faiz karar oranlarına çevrilmişti. Türkiye için de doların yönünü belirleyecek olan faiz kararı ile ilgili ekonomistlerden açıklama geldi. Ekonomistlere göre doların yarından sonra taş üstünde taş bırakmayacağı belirtildi.


FIRTINA DEĞİL KASIRGA GELİYOR

Doların dün açıklana ABD faiz kararından sonra yükselişi ile ilgili  Evren Devrim Zelyut ve Remzi Özdemir'den değerlendirmeler geldi.

Türkiye ekonomisini 23 Eylül yani yarından sonra büyük bir tehlikenin beklediğini iddia ettiler. Heriki ekonomist de doların 23 Eylül tarihinde kırılacağını söyleyerek uyarılarda bulundular.

Evren Devrim Zelyut'a göre enflasyon verilerinin açıklanmasının dolar ve TL üzerinde büyük rol oynayacağını açıkladı ve şunları söyledi: '' Enflasyon yüzde 8.3 geldi ağustos ayında ABD'de Beklenti yüzde 8.1'di. Aylık enflasyon 8.5'ten 8.3'e düştü. Dolar TL neden sıkıntılı bir döneme girecek 23 Eylül tarihinden sonra. Neden?  Fiyatlardaki artışın mevcut seviyelere yapışıp genele yayıldığını görüyoruz. Enflasyondaki düşüşün sebebi ise benzin fiyatlarındaki yüzde 10'luk gerileme... 


ABD'de yüzde 10'luk benzin fiyatlarının düşüşü enflasyonu düşürdü. Stratejik rezervleri satmasıyla ve Joe Biden'in OPEC'e baskıları yüzünden akaryakıt fiyatları düştü. Ama önümüzdeki dönemde ABD, stratejik petrol rezervlerini yerine koyduğu zaman petrol fiyatlarında 100 dolarları göreceğiz. Bu dönüp ABD enflasyonunu vuracak. O da dolar endeksini ve tahvilleri bu da dönüp dolar /TL'yi vuracak. Eylül sonu toplantısı dolar için bir kırılma toplantısı olacaktır.''dedi.


Zelyut, salgın döneminde basılan paraların geri çekme takviminin erkene çekilebileceğini hatta daha fazla para çekileceğini söyledi ve dolar endeksi ve tahvillerin yukarı yünlü gideceğini belirtti. Türkiye'de doların yükarı yönlü gideceğini  eylül sonda da dolarda bir kırılma olacağını aktardı.


ABD faiz oranlarında artışların devam etmesi halinde özellikle de 100 baz puan artışının olması durumunda neler olabileceğine değinen Özdemir şunları söyledi: '' Gelişmekte olan ülkeleri bırak Avrupa'da taş üstünde taş kalmayacak.  Ekonomiler allak bullak olur. Borsalar allak bullak olur ve en önemlisi yerel para birimleri darmadağın olur. Türkiye, Fed tarafını doğru okumuyor.'' Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 444 72 21

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.