Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / 444 72 21

Emekli maaşında tarihin en büyük zammı yolda! İlaç gibi gelecek! İşte en düşük emekli maaşı...

Anasayfa Haber ve Duyurular Emekli maaşında tarihin en büyük zammı yolda! İlaç gibi gelecek! İşte en düşük emekli maaşı...
Sevdiklerinizle Paylaşın

Emekli maaşında tarihin en büyük zammı yolda! İlaç gibi gelecek! İşte en düşük emekli maaşı...

Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? 1 Ocak 2023 emekli maaşı ne kadar olacak? İşte emekli maaşında son dakika...

1 Ocak 2023 Emekli maaşına yapılacak zam için araştırmalar yapılmaya başlandı. Emekli maaşlarına ne kadar zam yapılacağı en çok araştırılan konular arasında yer aldı. 13 Milyon emekli, gözünü emekli maaşından gelecek güzel habere çevirdi.

En son Temmuz zammında 6 aylık enflasyon verileri doğrultusunda emeklilere yüzde 42,35 oranında zam uygulandı. Şimdi ise Ocak 2023'te uygulanacak zamlı maaş araştırılmaya başlandı. Peki, en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? 1 Ocak 2023 emekli maaşı ne kadar olacak? İşte emekli maaşında son dakika...

6 AYLIK ENFLASYONA GÖRE BELİRLENECEK!

Emekli zammı ocak ve temmuz aylarında 6 aylık enflasyon rakamlarına göre belirlendiğine dikkat çekilirken SSK ve Bağ-Kur emeklileri, ocak ayında Temmuz-Aralık dönemindeki 6 aylık enflasyon oranı kadar, temmuz ayında ise Ocak-Haziran dönemindeki 6 aylık enflasyon rakamları kadar zam aldığı vurgulandı. Bu doğrultuda bu Ocak’ta ikinci 6 aylık enflasyon oranına göre maaşlara zam yapılacağı söylendi.

Haziran ayında gerçekleşen zam sonrasında; Temmuz ayının Haziran ayına göre ve Ağustos ayının Temmuz ayına göre enflasyon farkları toplandığında enflasyondaki 3,83 artış TÜİK tarafından tespit edilmiş oldu. Bununla beraber kalan 4 ayın bir önceki aylara göre enflasyon farklarının da toplanıp 3.83’e eklenmesiyle 6 aylık enflasyon farkı belli olmuş olacağı paylaşıldı. 4 aylık enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte bir fark ortaya çıkacak ve bu fark kapsamında zam yapılacağı bildirildi.

YÜZDE 15 ORANINDA ZAM!

2022 senesi ilk 6 aylık enflasyon farkına göre memura 41,69 ve emekliye yüzde 42,35'lük zam uygulandığı paylaşılarak gerçekleşecek olan enflasyonun yüzde 15 oranında gerçekleşmesi halinde memurların en az yüzde 15’lik zam almasının kuvvetle muhtemel olduğuna işaret edildi.

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 4 BİN 25 TL!

2022 senesi ilk 6 aylık enflasyon farkına göre memura 41,69 ve emekliye yüzde 42,35 oranında zam yapıldığının altı çiziliyor. Gerçekleşecek olan enflasyonun yüzde 15 oranında olması durumunda memurların en az yüzde 15’lik zam alacağı tahmin edilirken yüzde 15 oranındaki enflasyon farkı ile en düşük emekli maaşının 3 bin 500 TL’den 4.025 TL’ye yükselmesinin öngörüldüğü belirtildi.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! 444 72 21

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.